suve

awful: Opis

awful jest interpretowanym językiem skryptowym, który stworzyłem, żeby zabić trochę czasu i dać swojemu mózgowi co-nieco do rozkminiania. Jako osoba nie mająca zbyt wiele formalnej wiedzy o parsowaniu plików czy konstruowaniu kompilatorów, skupiłem rozwój projektu bardziej na uproszczeniu wewnętrznej struktury interpretera, niż ułatwianiu i uprzyjemnieniu zadania potencjalnemu programiście języka - stąd też jego, jakże adekwatna, nazwa.

Jak większość moich hobby projektów, awful stworzony został w Pascalu i skompilowany przy użyciu Free Pascala (v.2.6.2). Wersja 0.4.4 składa się z 10640 linii, co odpowiada ponad 442KiB kodu. To całkiem sporo bezmyślnego stukania w klawisze.

Na razie nie posiadam żadnego określonego celu czy zestawu funkcjonalności, który chciałbym koniecznie zaimplementować, więc choć planuję dalej rozwijać język, ciężko jest przewidzieć, w jakim kierunku dalej potoczy się ten projekt. Z tej racji mile widziane są wszelkie uwagi, sugestie i spostrzeżenia - można je zgłaszać e-mailowo lub poprzez GitHub (linki w dokumentacji).